Sevgili Öğrenciler,

 

Liseden yeni mezun oldunuz ve geleceğiniz için önemli bir karar vermek üzeresiniz. Bu nedenle sizlere neden Lojistik Bölümünü tercih etmeniz ve neden THK Üniversitesi’ ni seçmeniz gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

THK Üniversitesi Lojistik Yönetimi Bölümü’nü tercih ettiğinizde, kariyer yolculuğunuza günümüzün en yüksek büyüme hızına sahip, gelecekteki en gözde meslekler arasında sayılan Lojistiğin ve Havacılığın kesişim noktasında sağlam bir adımla başlayacaksınız.

Lojistik Yönetimi Bölümünü seçtiğinizde disiplinler arası sistem yaklaşımı ile, gerek işletme gerek bilgisayar teknolojileri tarafında yakın dönem gelişmeleri takip eden bir yaklaşımla ve ingilizce eğitim alacaksınız. THKÜ Lojistik Yönetimi Bölümü’nün müfredatının diğer Lojistik bölümlerinden en önemli farklarından birisi Endüstri Mühendisliği dersleri ile zenginleştirilmiş olmasıdır. Mezun olduğunuzda Lojistik ve Tedarik Zincirini kavramlarını çok farklı boyutları ile içselleştirmiş olacaksınız. Potansiyel mezunlarımızın en iyi şekilde eğitilebilmeleri için öğretim kadrosu, alandaki en yetkin, gerek teori gerek uygulamayı iyi bilen kişilerden itina ile seçilerek oluşturulmuştur. Yetkin, çağdaş, bilgi ve iletişim teknolojilerine hâkim, dinamik bir akademik kadrodan dersler alacaksınız. Günümüzün gerektirdiği yetkinlik ve becerileri kazanmanız, güçlü ve alanında hem teoriye hem de pratiğe yönelik hâkimiyeti olan akademisyenlerle mümkündür.

Bölümümüzde, Havacılık Yönetimi ve İşletme (İngilizce) başta olmak üzere Üniversitemizdeki diğer bölümlerin diplomasını da alma (çift ana dal, yan dal) imkânını bulacak, Fakültemizin veya Üniversitemizin diğer bazı bölümlerine ait seçmeli dersleri de alabileceksiniz. Çeşitli dersler kapsamında yapılacak teknik gezilerle farklı uygulamaları görebileceksiniz. İkinci sınıfın ve üçüncü sınıfın sonunda yurt içinde veya dışında bir işletmede yapacağınız stajlar sayesinde kazandığınız teorik bilgileri uygulamaya dönüştürme kabiliyeti kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda kendi bilgi ve yeteneğinize uygun iş tercihi için kayda değer fırsatlar elde edeceksiniz.

Öğrencilerimizi açık fikirli, dinamik, analitik ve eleştirel düşünebilme yeteneğine sahip, insan hakları ve özgürlüklere önem veren dünya vatandaşları olarak yetiştirmeye özen gösteriyoruz

THK Üniversitesi’nde öğrenim gören 97 farklı ülkeden, 350’ye yakın yabancı öğrenci sayesinde çok uluslu ve farklı kültürlerle zenginleştirilmiş bir akademik ortam bulunmaktadır. Böyle bir ortamda kendinizi geliştirecek ve daha okurken çok uluslu bir sosyal çevreye sahip olacaksınız. Mezun olduğunuzda bu ülkelerde sınıf arkadaşlarınızın olmasının avantajlarını yaşayacaksınız.

Tüm bunların yanında Lojistik Öğrenci Kulübünün faaliyetlerine katılarak, çok çeşitli lojistik etkinliklerde bulunma imkânına kavuşacaksınız. Her yıl düzenlenen Ulusal Lojistik Zirvesi, iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Havacılık Konferansları, sektörden profesyonellerin sunduğu konferanslar gibi çeşitli akademik etkinliklerle Lojistiğin önde gelen kişi ve kuruluşları ile daha Lisans eğitiminiz aşamasında tanışma şansınız olacak. Ayrıca, Lojistik Dokümantasyon Merkezi ile Hava Lojistiği Uygulama ve Araştırma Merkezi, öğrencilerimize, öğrendikleri teorik bilgileri uygulamaya geçirmeleri fırsatını sunmaktadır.

Mezun olduğunuzda, kamu ve özel sektördeki çok farklı firmalarda ve pozisyonlarda görev alabileceksiniz. Lojistik, Finans, Dış Ticaret, Planlama gibi çeşitli bölümlerde Satın Alma Uzmanı, Envanter Yöneticisi, Lojistik Yöneticisi, Müşteri İlişkileri Yöneticisi, Tedarik Zinciri Yöneticisi gibi birçok pozisyonda çalışabileceksiniz.

Yukarıda belirttiğim tüm bu unsurlar, size kariyer yolculuğunuzda büyük değer katacaktır.

Bu nedenle, THK Üniversitesi Lojistik Yönetimi Bölümü’nün tüm akademik personeli adına, sizleri bölümümüzün seçkin öğrencilerinden birisi olmaya davet ediyor ve gelecek hayatınızda başarılar diliyorum.

 

Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı

Doç. Dr. Göknur Arzu AKYÜZ